•  

     

W Ośrodku Pomocy Społecznej otwarto "Mały Port"

W Ośrodku Pomocy Społecznej powstał "Mały Port" - miejsce spotkań rodziców z dziećmi do 3 lat. 14 czerwca miało miejsce uroczyste jego otwarcie.

Podczas uroczystości wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego.

  • Nagroda pierwsza dla Oliwi Sieczko uczennicy Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie,
  • Nagroda druga dla Weroniki Głownia uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 Chrzanowie,
  • Nagroda trzecia dla Bartosza Środa ucznia Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie.

"Mały Port", to miejsce edukacyjnych spotkań dla rodzin z dziećmi w wieku od 0 do 3 lat. Jest to przestrzeń umożliwiająca wspieranie prawidłowego rozwoju psychofizycznego i społecznego dziecka poprzez zabawę z rówieśnikami lub dziećmi w podobnym wieku i etapie rozwoju. Rodzicom daje możliwość zaczerpnięcia wiedzy na temat wychowania i rozwoju dziecka. „Mały Port" umożliwi spędzenie czasu z dzieckiem w warunkach bezpiecznych pozwalających na budowanie prawidłowych więzi, opartych na zaufaniu będących podstawą w profilaktyce pro rodzinnej. Port to też miejsce tymczasowej przystani, mamy zatem nadzieję, że będzie on ciekawym początkiem przygody dziecka ze społecznymi interakcjami, takim jak; nawiązywanie relacji, otwarcie na nowe osoby, pierwszymi kontaktami społecznymi. Możliwość korzystania z "Małego Portu" dla rodziców i ich dzieci jest bezpłatna.

 

"Mały Port" otarty jest w każdy poniedziałek w godzinach od 14.00 do 18.00 oraz czwartek w godzinach od 10.00 do 14.00.

 

W organizację "Małego Portu" zaangażowali się pracownicy Ośrodka, jak i instytucje zewnętrzne, które pomogły w wyposażeniu pomieszczenia, czyniąc to miejsce bardziej kolorowym i przyjaznym najmłodszym mieszkańcom Gminy Chrzanów.

 

Źródło: www.chrzanow.pl

 

Script logo