Podsumowanie akcji NURD w powiecie chrzanowskim

92 to liczba wykroczeń ujawnionych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie podczas wczorajszych ogólnopolskiej akcji NURD w powiecie chrzanowskim.

Do działań zostało skierowanych szesnastu policjantów, którzy w godzinach od 06:00 do godz. 22:00 zawracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych.

29 z 92 wykroczeń to przewinienia kierujących samochodami, którzy w nieprawidłowy sposób przejeżdżali przejścia dla pieszych, np. wyporzedzali czy też przekroczali prędkość w ich obębie. Pozostałe wykroczenia to nieprawidłowe zachowania kierujących w stosunku do pieszych np. parkowanie bezpośrednio przed przejściem lub na chodniku. Odnotowano również jedno wykroczenie nieprawidłowego zachowania kierującego w stosunku do rowerzysty.

Pamiętajmy, by w rejonie przejść dla pieszych zachować szczególną ostrożność nie wyprzedzać i przede wszystkim zwolnić.