• Sonda

Dzielnicowy z Chrzanowa jadąc do pracy udzielił pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym.

Wczoraj, wczesnym rankiem, st.sierż. Łukasz Piskorz, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie, udzielił pierwszej pomocy seniorom, którzy zostali potrąceni w rejonie przejścia dla pieszych w miejscowości Chełmek.

Policjant jadąc drogą wojewódzką 780 do swojej macierzystej jednostki w Chrzanowie, gdzie jest dzielnicowym, w miejscowości Chełmek. najechał na wypadek drogowy, w którym samochód osobowy potrącił starsze małżeństwo.

Policjant bez wahania zatrzymał swój samochód i ruszył z natychmiastową pomocą, której potrzebowali poszkodowani seniorzy. We wstępnej ocenie st.sierż. Łukasza Piskorza mężczyzna doznał niegroźnych obrażeń ciała. Gorzej sytuacja przedstawiała się z jego żoną, która nieprzytomna była zakleszczona pod samochodem.

Z pomocą policjantowi przybył strażak OSP Bieruń Stary Krzysztof Giel, który również zatrzymał się w miejscu wypadku by pomóc poszkodowanym. Policjant i strażak wyciągnęli kobietę spod samochodu ułożyli w pozycji bocznej bezpiecznej i monitorowali jej funkcje życiowe, aż do czasu przybycia karetki pogotowia.

Oprócz fachowego zabezpieczenia miejsca wypadku, powiadomienia odpowiednich służb, udzielenia pierwszej pomocy, st.sierż. Łukasz Piskorz i strażak OSP Krzysztof Giel starali się zapewnić komfort psychiczny nie tylko pokrzywdzonym ale także kierującemu samochodem.

http://chrzanow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/dzielnicowy-z-chrzanowa-jadac-do-pracy-udzielil-pomocy-poszkodowanym-w-wypadku-0

Dodaj komentarz
Script logo