•  

   

Strona główna

 • Kolejne dobre rozdanie dla Trzebini

  Blisko 900 000 zł otrzyma Trzebinia na renowację budynku Przedszkola Samorządowego nr 2 przy ul. Ochronkowej oraz remont zabudowań przyklasztornych przy kościele św. Barbary. To kolejne dofinansowanie pozyskane w tym roku z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

 • Burmistrz pozyskał nowe tereny

  Podjęte przez gospodarza Trzebini działania w kierunku pozyskania nowych, bezpiecznych działek pod budownictwo mieszkaniowe oraz sport i rekreację zakończyły się sukcesem. Gmina wykupi od Skarbu Państwa liczący blisko 27 ha teren w Górach Luszowskich i to jedynie za 1 proc. wartości ziemi. W poniedziałek wojewoda Łukasz Kmita przekazał na ręce burmistrza Jarosława Okoczuka specjalne zarządzenie w tej sprawie.

 • VIII Małopolskie Forum Finansowe

  3 października w Krakowie odbędzie się VIII Małopolskie Forum Finansowe.

 • Chrzanowskie Senioralia 2023

  W dniach 1-7 października 2023 r. odbędą się Chrzanowskie Senioralia, w ramach których zostaną zorganizowane wydarzenia o różnorodnej tematyce, adresowane do mieszkańców gminy powyżej 60 roku życia.

 • Szkolenie dla rodziców i nauczycieli

  Centrum Wolontariatu „Po Sąsiedzku” w Chrzanowie zaprasza nauczycieli, edukatorów, rodziców, i wszystkich zainteresowanych edukacją dzieci na bezpłatne szkolenie „Rozwijamy połączenia neuronowe i pamięć dzieci”, które odbędzie się 4 października w godz. 10.00–12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, ul. W.Broniewskiego 10c.

 • GRAciarnia – świętujemy Dzień Gier Planszowych

  W dniach 07– 08 października 2023 r. w godz. 10:00-19:00 w hali widowiskowo-sportowej MOKSiR w Chrzanowie (ul. Kusocińskiego 2) odbędzie się Dzień Gier Planszowych

 • Rekordowy jubileusz

  Aż 458 biegaczy wystartowało w 10. jubileuszowym biegu Chechło Run. Dla wielu z nich był to kolejny udział w imprezie.

 • Jesienna akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie - komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

  Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 23 września do 3 października 2023 roku zostanie przeprowadzona jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów obejmie obszar całego województwa małopolskiego. Szczepionka zrzucana będzie z samolotów oraz wykładana ręcznie.

 • Utrudnienia na ul. Zbożowej, ul. Stara Huta i ul. W. Sikorskiego w Chrzanowie

  Jak informuje firma ZUE, odpowiedzialna za realizację inwestycji na linii kolejowej nr 93, do końca września potrwa remont nakładki asfaltowej na ul. Zbożowej, ul. Stara Huta i ul. W. Sikorskiego.

Script logo