•  

     

Skorzystaj z bezpłatnych porad zdrowotnych „Z sercem do Pacjenta”

Termin: 16 listopada godz. 15.30
Miejsce: Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie ul. Focha 3

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym spotkaniu zdrowotnym. Spotkania organizowane są cyklicznie, w całej Polsce, dotyczą różnych aspektów profilaktyki zdrowotnej i cieszą się dużym zainteresowaniem. Spotkanie ma charakter otwarty.

- Zapraszamy na trzecie bezpłatne spotkanie edukacyjno-zdrowotne tzw. Klub Pacjenta, organizowane przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland. Podczas Klubu Pacjenta w Chrzanowie uczestnicy będą mogli uzyskać informacje, jak zadbać o swoje zdrowie zarówno w teorii, jak i praktyce. Jak mówi prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Katarzyna Kucia-Garncarczyk, wiedzę na temat zdrowia należy poszerzać w każdym wieku, ponieważ może nam się przydać w codziennym życiu.

Poza prelekcjami, które dotyczyć będą zdrowego odżywiania, porad dot. czytania etykiet produktów, na co zwrócić uwagę kupując artykuły spożywcze, badań profilaktycznych w kierunku raka piersi, uczestnicy będą mogli bezpłatnie wykonać pomiar ciśnienia tętniczego, zbadać poziom cukru we krwi, dokonać analizy składu ciała, a wyniki omówić ze specjalistami. Odbędą się też warsztaty nauki samobadania piersi. Dodatkowo będzie można porozmawiać z ekspertami ds. profilaktyki Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, członkami Stowarzyszenia Amazonek w Brzeszczach oraz ekspertami z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chrzanowie.

- Każdy z nas ma wpływ na jakość swojego życia. Warto to sobie uświadomić i „wziąć sprawy w swoje ręce”. Edukacja zdrowotna to jeden z celów Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland. Obserwuję, że te spotkania zachęcają społeczność nie tylko do wspólnej dyskusji ze specjalistami, skorzystania z bezpłatnych badań, ale także do wysłuchania tej wiedzy praktycznej – dodała Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Spotkania w ramach Klubu Pacjenta adresowane są do osób w każdym wieku. Więcej informacji o Klubach Pacjenta jest dostępnych na: www.zsercemdopacjenta.pl
Patronat nad spotkaniem objął burmistrz Miasta Chrzanowa Robert Maciaszek, oraz Starosta Chrzanowski, Andrzej Uryga.
Kluby Pacjenta odbywają się pod honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia.
Współorganizatorem Klubu Pacjenta Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie.

 

Źródło: www.chrzanow.pl

Script logo