OSP w Luszowicach otrzymało nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Luszowicach trafił samochód ratowniczo – gaśniczy.

Samochód wyposażony w zbiornik wody o pojemności 3.000 litrów, autopompę dwuzakresową oraz linie szybkiego natarcia o długości 60 metrów zakończoną prądownicą wysokiego ciśnienia, wyposażony min. w LED-owy maszt oświetleniowy oraz wciągarkę elektryczną. Na samochodzie znajdzie się również sprzęt ratowniczy, którym dysponuje Jednostka OSP w Luszowicach w tym wyposażenie ratownictwa medycznego oraz pompy i pilarki do usuwania skutków anomalii pogodowych.

Całkowita wartość pojazdu 783 510 zł. Zakup możliwy był dzięki pozyskaniu środków finansowych z:

• 338 556,30 zł - Gmina Chrzanów w tym pomoc finansowa Województwa Małopolskiego w 2021 r. dla gmin z przeznaczeniem dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego na zapewnienie gotowości bojowej w ramach konkursu pn. „Małopolskie OSP 2021” – 40 000,00 złotych
  • 249 000,00 zł - Skarb Państwa – Komenda Głowna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie
  • 117 962,18 zł - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  • 77 991,52 zł - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Źródło: www.chrzanow.pl