Odnowiona lokomotywa z Fabloku stanęła w Trzebini

Konrad Szarek, prezes zarządu trzebińskiej firmy TOR-BUD, postanowił odrestaurować zabytkową lokomotywę, wyprodukowaną w latach 60-tych w chrzanowskim Faboku. W środę odnowiona maszyna stanęła przy ul. Lipcowej w mieście, gdzie każdy może ją podziwiać.

Lokomotywę postawiono na fragmencie torów przed siedzibą przedsiębiorstwa TOR-BUD.

- Wypatrzyłem ją w grudniu na jednym z portali internetowych. Była przeznaczona na złom. Postanowiłem, że ją uratujemy – mówi Konrad Szarek, prezes zarządu TOR-BUD, pasjonat kolei.

Zlecił odrestaurowanie zabytkowej lokomotywy SM03-620. Prace trwały dwa miesiące. Zadania podjęła się firma Mag-Train z Chrzanowa.

- Jako TOR-BUD współpracujemy z wieloma firmami branży kolejowej. Nie miałem wątpliwości, że remont najlepiej wykona zaprzyjaźniona firma Mag-Train, której siedziba znajduje się w halach dawnego FABLOK-u. I tak oto historia zatoczyła koło – lokomotywa wyprodukowana w Chrzanowie została w tym samym miejscu odrestaurowana, a dziś mogą ją podziwiać mieszkańcy Trzebini, Chrzanowa i okolicznych miejscowości – dodaje Konrad Szarek.

Maszyna została usadowiona na tle wyjątkowego muralu, przedstawiającego pobliską stację kolejową w Trzebini-Sierszy, a na ścianie obok powstała mini street-galeria z historycznymi reprodukcjami części miasta, w której dziś znajduje się siedziba firmy TOR-BUD. Autorem muralu i galerii jest lokalny artysta Jakub Kaja.

- Jestem dumny z tego, że coraz więcej lokalnych przedsiębiorców utożsamia się z tą ziemią i działa na rzecz ogółu. Przykładem tego jest właśnie firma TOR-BUD – rodzinne przedsiębiorstwo, które wciąż się rozwija i poprzez swoje działania promuje nasze miasto. Cieszę się, że osobiście mogę podziękować i wyrazić słowa uznania dla prezesa i całej załogi – podkreśla burmistrz Jarosław Okoczuk.

Źródło: www.trzebinia.pl