Kolejny pedofil w rękach Policji. Policjanci z Libiąża zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który poprzez Internet umówił się w celach seksualnych z 14-latką.

14 kwietnia br. policjanci Komisariatu Policji w Libiążu zatrzymali  30 – letniego mieszkańca Myślenic, który miał nawiązać kontakt  internetowy z osobą maloletnią, składając jej  propozycje  spotkania w celach seksulanych.  Do namierzenia pedofila w sieci doszło dzięki  współpracy z 21-letnią mieszkanką Siemianowic Śląskich., która na jednym z portali społecznosciowych podszyła  się pod 14-letnią dziewczynkę   i nawiązała kontakt z 30-latkiem.  Człowiek ten niezrażony  wiekiem  „dziecka”, z którym koresponduje, zaoferował jej 200 zł w zamian  za spotkanie i czynności seksualne.  Do umówionego spotkania  w Limanowej nie doszło,  jednak policjanci ustalili, że mężczyzna znajduje się w jednej z miejscowości gminy Libiąż. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Libiążu wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie  zatrzymali 30 – latka, zabezpieczając jednocześnie  należące do niego  nośniki elektroniczne.

15 kwietnia br. mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania uwiedzenia osoby poniżej 15 lat poprzez Internet i składania jej propozycji obcowania płciowego za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie zastosowała wobec podejrzanego dozór policyjny.