•  

     

III edycja wojewódzkiej kampanii edukacyjnej #jajuzaty

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, włączając się w działania na rzecz walki z rakiem piersi, zainicjowała w 2021 roku kampanię edukacyjno-informacyjną pn.: „Ja już, a Ty?” (#jajuzaty?), która ma na celu zmotywowanie kobiet do regularnego badania piersi. Realizatorem kampanii jest Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa małopolskiego. Miło nam poinformować, że już po raz drugi wspiera nas w tych działaniach 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Krakowie.

Rokowanie i wyniki leczenia nowotworu piersi zależą od stopnia jego zaawansowania, dlatego tak ważna jest profilaktyka – regularne samobadanie piersi, badania USG i mammograficzne, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany.

Stąd też przez cały październik WSSE będzie edukować na temat profilaktyki i promować czujność onkologiczną. W ramach kampanii zaplanowano trzy konferencje dot. profilaktyki raka piersi, których odbiorcami są mieszkańcy Małopolski. W mediach społecznościowych WSSE pojawią się też infografiki oraz materiały wideo przypominające o roli profilaktyki. Zachęcamy też do włączenia się w kampanię.

Źródło: www.trzebinia.pl

Script logo