•

Emilia Dyląg srebrną medalistką mistrzostw świata

15-letnia mieszkanka Trzebini Emilia Dyląg brała udział w Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 16. W turnieju szachów błyskawicznych zdobyła srebrny medal.

Emilia na podium

Zawody odbywały się w dniach 11-13 września w Salobrena w pobliżu hiszpańskiej Malagi. Emilia, uczennica pierwszej klasy liceum KSW w Libiążu startowała w dwóch konkurencjach. W turnieju szachów szybkich zajęła bardzo dobre siódme miejsce, ale jak się okazało największy sukces przyszedł w turnieju szachów błyskawicznych.

Reprezentantka Krakowskiego klubu szachistów w 9 partiach zdobyła 7 punktów i podzieliła pierwsze miejsce z reprezentantką Wietnamu. Punktacja pomocnicza zdecydowała o tym, że finalnie Emilia Dyląg wróciła do domu ze srebrnym medalem mistrzostw świata.

Warto dodać, że w sierpniu Emilia startowała w mistrzostwach Europy juniorek do lat 16, które odbywały się na Słowacji w Bratysławie. Już wówczas impreza zakończyła się dużym sukcesem, gdyż Emilia po raz pierwszy w życiu turniej rangi kontynentalnej zakończyła w czołowej dziesiątce, a dokładnie na siódmej pozycji. Któż by pomyślał, że po upływie półtora miesiąca dojdzie do tego srebrny medal w oficjalnej imprezie rangi Mistrzostw Świata Juniorów w szachach.