Chrzanowska psychiatria po gruntownym remoncie

Pacjenci wyremontowanego oddziału psychiatrycznego Szpitala Powiatowego w Chrzanowie od lipca leczeni są w komfortowych warunkach. Modernizacja psychiatrii kosztowała pół miliona złotych.

Aldona Świętojańska-Leśniańska w jednej z sali chorych oddziału psychiatrycznego chrzanowskiego szpitala

- Wszystko zaczęło się od zaleceń Sanepidu, by drzwi do sal na psychiatrii były otwierane na zewnątrz ze względów bezpieczeństwa. Wymieniliśmy więc wszystkie drzwi, a przy okazji wyremontowaliśmy cały oddział – mówi Urszula Bogdan, zastępca Dyrektora ds. Logistyki i Infrastruktury chrzanowskiej lecznicy.

Modernizacja oddziału psychiatrycznego kosztowała  493 tys. zł. Prace trwały od czerwca do lipca 2021 roku. Wymieniono drzwi do sal chorych i płytki na korytarzu, a także lampy, ułatwiające poruszanie i amortyzujące uderzenia odbojnice i odbojopręcze oraz płytki oraz umywalki w salach chorych. Wymalowano pomieszczenia (wraz z montażem nowych sufitów podwieszanych kasetonowych), zmodernizowano łazienki i sanitariat dla niepełnosprawnych. Ponadto, zakres prac obejmował renowację łóżek i szafek przyłóżkowych, jak również wymianę zamków kodowych i instalację monitoringu wewnętrznego.

Źródło: www.powiat-chrzanowski.pl