2018 rok z nadwyżką. Na inwestycje przeznaczono więcej niż w latach ubiegłych

Radni powiatowi udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu Chrzanowskiego po zapoznaniu się z raportem o stanie powiatu za ubiegły rok. Podczas sesji, która odbyła się 25 czerwca, udzielili również absolutorium  Zarządowi.

Fot. Andrzej Uryga, starosta chrzanowski przedstawia raport o stanie powiatu

2018 rok powiat zakończył nadwyżką budżetową w wysokości ponad 1,5 mln zł. 16 mln zł przeznaczono na inwestycje, w tym ponad 12 mln zł na przebudowę dróg powiatowych (m.in. części ul. Pogorskiej w Chrzanowie, Szymanowskiego w Pogorzycach, Hetmańskiej w Płazie, Astronautów w Żarkach, ul. Piaski w Myślachowicach oraz ul. Piłsudskiego, Pułaskiego i Lipcowej w Trzebini).
Ponad 1 mln zł powiat przekazał szpitalowi na realizację dwóch projektów: modernizacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz oddziałów szpitalnych wraz zakupem wyposażenia.

Pozostałe inwestycje:

- ponad 1,2 mln zł - realizacja projektu e-usługi w informacji przestrzennej powiatu chrzanowskiego w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Chrzanowie

- ponad 200 tys. zł  - remont centralnego ogrzewania w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie

- ponad 200 tys. zł  - dotacja na rewitalizację zbiornika Chechło w Trzebini